Spotkanie z poezją

„W naszych sercach trzepoce się orzeł”

Dnia 10.09.2015 roku odbyło się w Miejsko- Gminnej Bibliotece w Więcborku kolejne już spotkanie z Panią Małgorzatą Jarocińską. Pani Małgorzata  z wyksztalcenia jest historykiem. Swoim słuchaczom proponuje gawędy historyczno- literackie sięgające  czasów dawnych jak również współczesnych.  Tym razem pod hasłem;” W naszych sercach trzepoce się  orzeł” omawialiśmy poezję Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Pani Małgorzata opowiedziała  nam nie tylko  historię życia Kamila Baczyńskiego ale również sama recytowała jego wiersze.

Krzysztof Kamil Baczyński należał do młodego pokolenia poetów, których wejście w okres dorosłości naznaczone zostało przez  wojnę i okupację. Doświadczenia te pozostawiły wyraźny ślad na twórczości i poglądach poety. Pomimo młodego wieku pozostawił po sobie spory dorobek literacki. Pisał bardzo dużo jak gdyby przewidywał  bliski koniec swego życia.

Zginął w pierwszych dniach powstania warszawskiego.