Akcja Instytutu Książki promująca czytelnictwo wśród dzieci - 27.01.2023

W ramach akcji "Mała książka - wielki człowiek" na każdego nowego Czytelnika, a także już aktywnie wypożyczającego, z roczników od 2016 do 2019, czeka książka-prezent "Krasnal w krzywej czapce". Serdecznie zapraszamy do Oddziału dla Dzieci smiley

Akcja "Mała książka - wielki człowiek" prowadzona od 2017 roku przez Instytut Książki jest adresowana do dzieci w wieku 0-9 lat podzielonych na trzy grupy wiekowe. Po pierwsze za pośrednictwem 330 oddziałów położniczych Instytut rozdaje książki rodzicom noworodków. Drugi filar to przedszkola i biblioteki dla przedszkolaków – dzieci w wieku 4-6 za pośrednictwem ponad 6 tysięcy bibliotek w Polsce mogą otrzymać przeznaczony dla siebie tytuł. Wreszcie uczniowie szkół podstawowych, szczególnie pierwszoklasiści dostają książki przeznaczone dla dzieci w wieku 7-9 lat właśnie w swoich szkołach.