Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - 26.03.2024

Wczoraj, jak to bywa w ostatnie poniedziałki miesiąca, odbyło się marcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki! wink Tym razem więcborscy Czytelnicy rozmawiali na temat fabuły powieści Danuty Awolusi Zgodnie z prawdą smiley

"Dobre książki i kawa" - to napis znajdujący się na oficjalnym plakacie Dyskusyjnych Klubów Książki smiley Comiesięczne spotkanie DKK to świetna przestrzeń do wymiany myśli na temat literatury, a także wspólnej kawy i rozmowy, wśród której nie brakuje dużej dawki radości! laugh

Powieść bardzo spodobała się więcborskim Klubowiczom. Głównie dlatego, iż Danuta Awolusi zawarła w niej prozę życia. Doświadczenia życiowe głównej bohaterki są znane nam wszystkim. Prawdomówność, szczerość to wartości, które coraz częściej stawiamy na piedestale w relacjach z bliskimi, ze znajomymi, również w relacji do samych siebie. Ucząc młodych ludzi wpaja im się, iż przysłowiowe kłamstwo ma krótkie nogi. Bezdyskusyjnym walorem książki omawianej przez więcborskich Czytelników w marcu, jest silne oddziaływanie na tego, kto po nią sięga. Polska autorka zaciekawia fabułą (historią Patrycji), jej problemami, ale główną osią jest odnośnik przeczytanej opowieści do rzeczywistości, czyli swojego życia. Książki tego typu zmuszają do refleksji, proponując przy tym konkretną wizję problematyki, konkretne sytuacje z życia. Tymi wydarzeniami w tym, wypadku jest życie głównej bohaterki, ale czy rzeczywiście jest to doświadczenie tylko książkowej postaci? Czy czytelnicy nie doświadczają podobnych trudności? Współczesny świat coraz częściej ma problem, nawet w mniej ważnych sprawach, by mówić coś zgodnie z prawdą, jak sugeruje tytuł książki. Nie wszyscy bohaterowie przypadli Klubowiczom do gustu, jednak to też jest pewną wartością dodaną powieści w podjęciu refleksji na temat codziennej, ludzkiej egzystencji. Język, którym Awolusi posługuje się w książce jest bardzo przystępny i klarowny.

Więcborscy Czytelnicy z pełną otwartością polecają Zgodnie z prawdą, szczególnie tym, którzy chcą wejść nieco głębiej w świat odcieni szarości, walki o pradomówność, a także problematyki fałszu, opadania masek i budowania relacji z innymi.

Licznik odwiedzin: 620233