Ptaki i ich domki

„Ptaki i ich domki”

Dnia 17.09.2015r. odbyło się w Miejsko- Gminnej Bibliotece w Więcborku otwarcie wystawy  pt. „Ptaki i ich domki”. Jak można wywnioskować z tytułu wystawa miała dwie prezentacje. Pierwsza  składała się ze  zdjęć ptaków spotykanych najczęściej na naszych terenach, druga natomiast  przedstawiała różne formy  domków dla ptaków, czyli karmników.

Autorem kolekcji ptaków utrwalonych na zdjęciach fotograficznych jest Pan Andrzej Ossowski, który fotografią przyrodniczą zajmuje się od wielu lat. Jak sam mówi: …”to co przez wiele lat uwiecznił na błonie fotograficznej było i  jest dla niego zatrzymaniem w kadrze  chwili,  przeżyć i emocji. Największą satysfakcje w tej pracy daje mu niepowtarzalność, zmienność i ulotność chwili, którą przy odrobinie szczęścia może przenieść na papier.” Oddziaływanie światła jest chyba tym, co najbardziej sobie ceni w fotografii.

Rozpoznawanie gatunków ptaków przybyłym na wystawę gościom  sprawiało niekiedy trudności. Okazało się, że mamy w tej dziedzinie spore braki.

Pan Józef Linda zachwycił wszystkich swoja pasją i zamiłowaniem do budowania karmników. Ze swojej sporej kolekcji  na wystawie  zaprezentował  15 wersji różnych karmników. Swoje  hobby  Pan Józef zaczął rozwijać dosyć późno. Talent odkrył, kiedy pewnego razu u kolegi zobaczył karmnik, który według niego był bardzo brzydki. Postanowił wykonać mu ładniejszy. Od tej  pory zaczął rozwijać swoją pasję i obecnie jego prace znajdują  odbiorców nawet  poza  granicami Polski.

Wystawę można zwiedzać  do końca września.

Serdecznie zapraszamy!.