Niezapominajki kwitną w bibliotece... Spotkanie dla przedszkolaków

Dnia 22 kwietnia w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku odbyło się spotkanie z grupą Jeżyków z Przedszkola Gminnego w Więcborku. Przedsięwzięcie zrealizowano pod hasłem Niezapominajka.

Grupa 3 latków gościła w bibliotece po raz pierwszy- dlatego na ich twarzach można było odczytać ogromne zaciekawienie. Na spotkanie oprócz maluchów zostali zaproszeni niecodzienni goście. Była to Maria Glonek oraz Irena Boroch. Pani Maria jest uzdolnioną artystką- zajmuje się haftem wstążeczkowym. Pani Irena Boroch to rodzima poetka, która tworzy wiersze i bajki dla najmłodszych. Dzięki staraniom biblioteki i sponsorów udało się wydać jej debiutancki tomik poezji.

Pani Maria przeczytała najmłodszym bajkę pt.:Ostrożnie Puchatku oraz ofiarowała im niezapominajki, wykonane za pomocą haftu wstążeczkowego. Rodzima poetka Pani Irena przygotowała na tę okazję wiersze pt.: Nowe buciki Marysi, Spotkanie z bażantem i Pierwsze oznaki wiosny oraz bajkę Prezencik dla Antosia.

Trzylatki po wysłuchaniu utworów przedstawiły krótki program artystyczny, który przygotowały wspólnie ze swoimi opiekunkami. Najpierw zaśpiewały piosenkę Niezapominajka- na podstawie wiersza Marii Konopnickiej. Następnie zatańczyły Polkę Niezapominajkę i wyrecytowały krótki wierszyk. Dzieci podarowały gościom oraz bibliotekarzom własnoręcznie wykonane lampiony. Same zaś otrzymały ordery niezapominajki a także słodki poczęstunek.