Mikołajkowe spotkanie z książką 07-12-2016.

Mikołajki to czas obdarowywania bliźnich. To również dzień radości szczególnie wśród dzieci. Owa radość zapanowała również w więcborskiej książnicy - bowiem 7 grudnia 2016 zaproszono do biblioteki najmłodszych. Tym razem były to Jeżyki oraz Muchomorki z Przedszkola Gminnego „Niezapominajka” w Więcborku.

Na początku przedszkolaki uczestniczyły w quizie przygotowanym przez Panią Joannę Jańczak. Oczywiście tematem zagadek i rebusów były święta Bożego Narodzenia. Okazało się, że dzieci to zagadnienie mają opanowane perfekcyjnie. Szczególnie wszystkie zagadnienia związane z osobą Świętego Mikołaja. Potem nadszedł czas na głośne czytanie świątecznych bajek. Wszyscy obecni dowiedzieli się dlaczego bohaterowie opowiadania autorstwa Ewy Stadtmuller doznali „mikołajowego zawrotu głowy”. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się książka pt. „Opowieści wigilijne”. Zawierała ona w sobie 24 książeczki adwentowe, w każdej znajdowała się jedna z biblijnych przypowieści. Ta z numerem 24 - czyli wigilijna opisywała narodzenie Pana Jezusa.

To nie koniec mikołajkowych niespodzianek tego dnia. Dla najmłodszych przygotowano także drobny upominki - czekoladowe figurki Świętego Mikołaja. Przedszkolaki także przygotowały prezent dla biblioteki był to wykonany przez nich na zajęciach lampion adwentowy z uśmiechami na twarzy opuszczały bibliotekę.