Książki polecane w maju

Pani Sławka poleca:

Agnieszka Kosińska „Miłosz w Krakowie”

Drobiazgowo oddana codzienność Czesława Miłosza. Sprawy domowe, proces twórczy a także zachowanie godności w obliczu starzenia się, utraty sprawności fizycznej. Autorka z dużym taktem przedstawia czytelnikowi ostatnie lata poety.Jest to przejmująca opowieść o umieraniu, o tym co zostaje po człowieku.Polecam nie tylko dla miłośników twórczości Czesława Miłosza.

Pani Hania poleca:

Ewa Nowak „Moja Ananke”

Piękna opowieść o miłości, przyjaźni, akceptacji i szacunku do siebie, i otoczenia. Jest to książka poruszająca emocje i zmuszająca do refleksji nad sensem życia.

Pan Marcin poleca:

Aleksandra Wójcik, Maciej Zdziarski „Dobranoc, Auschwitz. Reportaż o byłych więźniach”

Jest to opowieść o byłych więźniach obozu w Auschwitz. Swoją historię przedstawiają: Józef Paczyński, Marceli Godlewski, Lidia Maksymowicz, Karol Tendera, Stefan Lipniak. Książka to nie tylko wspomnienia obozowe - to także dalsze losy tych co przeżyli. Wertując kolejne strony spotykamy się z ludźmi, którzy pomagają - by pamięć o przeszłości nie zginęła. Widzimy też walkę ocalałych o prawdę.

Pani Danuta (filia Sypniewo) poleca:

Joanna Gawrych-Skrzypczak „Księżyc jest kobietą”

To porywająca opowieść o życiu, poszukiwaniu własnej drogi i sile rodzinnych powiązań, które rzutują na kolejne pokolenia. Mamy tu trochę historii – początki życia mieszkańców dworku, czasy wojny i konspiracji i lata współczesne. Książka godna polecenia bo czasami nie zdajemy sobie sprawy jaki wpływ na nasze życie mają nasi przodkowie, to kim byli i jak żyli.

Pani Aleksandra (Fila Runowo Kraj.) poleca:

Gabriela Gargaś „Taka jak Ty”

Powieść o zwykłych kobietach, o sile przyjaźni i miłości, nie tylko  do mężczyzny, ale i dziecka. O  codzienności, o problemach dnia codziennego, którym trzeba  stawić czoła. To powieść, która tchnie nadzieją i dodaje otuchy.