Kolejne odwiedziny przedszkolaków.

Dnia 30-11-2016 ponownie do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Więcborku zawitała grupa przedszkolaków. Aby spotkać się z rzeźbiarzem Józefem Walczakiem przybyła grupa „Kukułek” i „Muchomorków”. Pan Walczak opowiedział o tym, jak wygląda praca rzeźbiarza. Mówił o tym w jakim drewnie wykonuje swoje prace. Zdradził, że pasjonuje się rzeźbą od dzieciństwa. Pierwsze jego prace powstały, gdy miał zaledwie kilka lat. Aktualnie doszedł już do takiej wprawy, że gdy widzi zwykły kawałek drewna od razu wie co można z niego wyczarować. Artysta zaprezentował kilka swoich prac. Zademonstrował jak i jakimi narzędziami rzeźbi się w drewnie. Pokaz rzeźbiarski obserwowany był przez przedszkolaki z dużym zaciekawieniem. Padły nawet deklaracje, kilku dzieci, że pójdą w jego ślady.

Tak jak w czasie poprzednich wizyt nie obyło się bez głośnego czytania. Lekturą była książka o listopadowym solenizancie czyli Misiu. Dzieci wybrały książkę Heidi i Daniela Howarth „Nie zawsze dostajemy to, czego chcemy”, którą czytała Pani Sławomira Altman. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały ciekawych przygód małego Misia.