Kobieta w poezji

Rola kobiet we współczesnym świecie jest z pewnością nie do przecenienia. To przede wszystkim matki opiekujące się domem i dziećmi. To także osoby aktywne nie tylko zawodowo ale również społecznie. Można zaryzykować stwierdzenie, że przez wieki ludzkiej historii płci pięknej przybywało obowiązków. Tym bardziej nie warto szczególnie teraz zapominać o dorocznym święcie kobiet. W jego obchody włączyła się także więcborska książnica. Z tej okazji zorganizowano spotkanie pt. „Kobieta w poezji”. Oprawa całego przedsięwzięcia była niezwykła. Nawet poczęstunek okazał się niecodzienny - babeczki domowej roboty, którymi Pan Burmistrz Waldemar Kuszewski częstował gości zawierały sentencje mówiące o kobietach. Uczestniczki tego wieczoru miały sposobność do wypowiedzi artystycznej. Czytano nie tylko fraszki i wiersze znanych poetów ale także niektóre Panie prezentowały własne utwory. Na uwagę zasługuje wiersz Pani Ireny Boroch „Panowie życzą Paniom”. Pani Wiesława Migas zaprezentowała swoją „Odę do kobiet” zaś Pani Zofia Świerczewska utwory ”Wiosna i Ty” oraz „Marzenie”.

Spotkanie należy zaliczyć do udanych. Świadczyła o tym nie tylko frekwencja ale także sam nastrój, jaki stworzyły wszystkie elementy przedsięwzięcia. Dużą rolę odegrał w tym Burmistrz Więcborka, który czytał utwory znanych poetów. Było refleksyjnie, wesoło a przede wszystkim interesująco. Wszystkie przedstawicielki płci pięknej obecne na spotkaniu poczuły, że ich codzienny trud jest doceniany.