Bookcrossing 19-06-2018.

Dnia 19 czerwca przez ulice Więcborka przeszła marszowym krokiem niezwykła grupa. Były to „Niedźwiadki” z Przedszkola Gminnego Niezapominajka w Więcborku.

Pociechy szły w towarzystwie przedstawicieli więcborskiej orkiestry dętej. Muzycy na werblach, perkusjach, tamburynach i talerzach grali marszową melodię. Wszyscy przechodnie wesoło machali całej gromadce a pracownicy biur i sklepów podchodzili zdziwieni do okien. Powodem tego radosnego zamieszania było przypadające w czerwcu święto wolnej książki. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Więcborku postanowiła włączyć w tą akcję nie tylko najmłodszych ale również pozostałych mieszkańców. Uwalnianie książek czyli bookcrossing to idea znana na całym świecie. Ma ona na celu popularyzowanie czytelnictwa i zarazem zjednoczenie jego miłośników. Co ważne jest to działanie nieodpłatne. Poszczególne woluminy przekazuje się metodą „podaj dalej”. Książki zostawia się w miejscach publicznych jak również na specjalnie przygotowanych półkach. Dzięki temu poszczególne pozycje krążą wśród czytelników - czyli żyją. Nigdy nie wiadomo gdzie trafią mogą nawet podróżować po całym kontynencie. Maluchy z przedszkola na przygotowanych wcześniej półkach uroczyście wyłożyły literaturę. Odwiedziły Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Medyk”. Pacjenci Centrum Medycznego „Familia” mogą ot teraz umilić sobie czas dobrą lekturą. Nie zapomniano o przygotowaniu półki w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Provita” gdzie najmłodsi otrzymali naklejki. Ostatnim tego dnia przystankiem był Szpital Powiatowy im dr Adama Gacy i dr Józefa Łaskiego. Tam mali goście zostali obdarowani cukierkami.

Następne Święto Wolnej Książki już za rok.