Bibliotekarze polecają w styczniu

Pani Sławka poleca:

Umberto Eco: „Jak podróżować z łososiem”

Zbiór felietonów znanych z „Zapisków na pudełku zapałek” oraz publikowanych po raz pierwszy w formie książkowej.

Autor po mistrzowsku łączy tematy proste, przyziemne z tematami trudnymi, a całość okrasza ostrą satyrą i inteligentną puentą.

Znajdziemy tu czytelnicze oraz bibliotekarskie porady, rozważania na temat wypoczynku, robienia zakupów, podróżowania, korzystania z Internetu, zdobywania przyjaciół i robienia sobie wrogów

Lektura bardzo przyjemna a zarazem mądra.

Oddział dla dzieci poleca:

Nick Bruel "Zły Kocurek i dziecko"

To kolejny tom bestsellerowej serii o "Złym Kocurku" . Pozycja ta rozbawi zarówno każde dziecko jak i dorosłego czytelnika. W dowcipny sposób przedstawia przygody złego Kocurka. Tym razem opowiada o jego spotkaniu z dzieckiem oraz jak koty reagują na nowego członka rodziny. Ponadto zawiera wiele ciekawostek z życia kotów oraz fantastyczne ilustracje. Książka z całą pewnością zainteresuje  początkującego czytelnika i nie tylko. Przeczytaj i sprawdź kto zwycięży kocią olimpiadę, kto okaże się najlepszy w gadaniu bez ustanku, czy w gapieniu się w lustro!

Polecamy!

Pan Marcin poleca:

Swietłana Aleksijewicz "Ostatni Świadkowie. Utwory solowe na głos dziecięcy"

To wspomnienia dzieci, które przeżyły wojnę. Obecnie - już w podeszłym wieku - opowiadają o tym strasznym czasie. Ich najbliżsi w przeważającej części nie mieli tyle szczęścia co bohaterowie książki, bowiem zginęli podczas bombardowań. Dlatego owe wspomnienia niosą ze sobą ogromny ładunek emocjonalny. Nikomu nie jest przecież łatwo opowiadać o nieżyjących bliskich. Wojna w dziele Swietłany Aleksijewicz jest ukazana z całym swoim okrucieństwem. Książka sama w sobie stanowi przestrogę by cos podobnego nie wydarzyło się już nigdy.

Pani Danuta (filia Sypniewo) poleca:

Izabela Pietrzyk "Histerie rodzinne"

To bardzo ciepła i mocno kobieca powieść o życiu rodzinnym i skomplikowanych relacjach damsko-męskich oraz tych pomiędzy dziećmi i rodzicami. Opowiadana w dowcipny wręcz prześmiewczy sposób historia 38-letniej Wiktorii i jej zwariowanej rodziny nie pozwoli na chwilę nudy w zimowe długie wieczory.

Pani Aleksandra (Fila Runowo Kraj.) poleca:

Shari Lapena  „Para zza ściany”

To thriller psychologiczny, bohaterami tej  historii są  Anne i Marco Conti, którzy mają sześciomiesięczną córkę Corę. Pewnego wieczoru postanawiają wybrać się do sąsiadów na kolację, a córkę zostawiają samą w domu. Mimo przedsięwziętych kroków bezpieczeństwa (elektroniczna niańka, chodzenie do dziecka co pół godziny), dziewczyna znika i wtedy zaczyna się koszmar. W książce tej znaleźć można tajemnicę, zagadkę i przestępstwo. Narastające napięcie oraz zaskakujący finał.