XIII Gminny Konkurs Wiedzy o Regionie

25 maja biblioteka Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Więcborku i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna Więcbork zorganizowały kolejną edycję konkursu wiedzy o regionie dla uczniów starszych klas szkół podstawowych z terenu naszej gminy.

Celem konkursu jest motywowanie do poznawania najbliższej okolicy i wzbogacanie informacji o niej. Poznanie historii i dostrzeganie piękna rodzimej przyrody.

Konkurs odbył się w sali edukacji leśnej Szkółki Runowo Młyn.

Autorami pytań i jurorami konkursu byli: p. Aneta Komarzewska i p. Magda Starzecka z Urzędu Miasta i Gminy Więcbork, p. Leszek Skaza oraz p. Katarzyna Różycka z Nadleśnictwa Runowo.

I miejsce w konkursie zajęła Joanna Ciszewska

II miejsce – Paulina Resler

III miejsce – Adrianna Bordiehn

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się szeroką wiedzą dotyczą naszej gminy. Otrzymali nagrody i liczne materiały edukacyjne ufundowane przez organizatorów oraz Urząd Miasta i Gminy Więcbork, Nadleśnictwo Runowo i p. Jarosława Has.

Spotkanie zakończyło się wymianą informacji, spostrzeżeń i wspólnym pieczeniem kiełbasek.

Autorom pytań, fundatorom nagród i wszystkim którzy pomogli w organizacji konkursu DZIĘKUJEMY!