Światowy Dzień Książki w więcborskiej bibliotece.

Światowy Dzień Książki to święto, które ma służyć promocji czytelnictwa ale także ochronie własności intelektualnej- czyli praw autorskich. Jest obchodzone od 20 lat bowiem UNESCO po raz pierwszy zorganizowała to święto w 1995 roku. Jest to przedsięwzięcie szczególnie ważne dla bibliotek. Dlatego w tym dniu organizuje się rożne imprezy, spotkania, bądź przyjmuje gości. Z tej okazji w piątek 24 kwietnia do więcborskiej biblioteki zawitała grupa Niedźwiadków z Przedszkola Gminnego w Więcborku.

Przyszli czytelnicy mieli sposobność zwiedzić bibliotekę a także poznać specyfikę pracy bibliotekarza. Pani Joanna Jańczak wyjaśniła im jak należy korzystać z katalogów, w jaki sposób wypożyczyć książkę oraz co należy zrobić- by zapisać się do biblioteki. Pociechy zwiedziły nie tylko odział dla dzieci ale również dla dorosłych. Ogromne wrażenie zrobiły na nich sporej wielkości regały ale przede wszystkim duża ilość książek zgromadzonych w jednym miejscu.

Po tej krótkiej wycieczce najmłodsi mieli okazję wysłuchać utworu Złość autorstwa Beaty Jacewicz. Następnie przyszedł czas na zabawę- przedszkolaki poznały rymowanki, wyliczanki i zabawne wierszyki. Musiały również odgadnąć co na myśli miał autor czytanych zagadek. Na zakończenie wszystkie Niedźwiadki otrzymały słodkie niespodzianki.