Spotkanie z Elżbietą Bednarczyk

O kłótni w tornistrze i nie tylko...

Spotkanie z Elżbietą Bednarczyk w więcborskiej bibliotece.

Dnia 13 kwietnia w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku miało miejsce spotkanie z Elżbietą Bednarczyk

Pani Elżbieta na stałe mieszka w Australii. To pisarka- jest autorką książek i wierszy dla dzieci i dorosłych. Napisała wiele sztuk teatralnych. Jest również tancerką. Zna tańce polskie węgierskie, cygańskie i hiszpańskie. Kiedy tylko przyjeżdża do Polski stara się spotykać z najmłodszymi oraz dorosłymi i przekazywać im swoją wiedzę. Próbuje także zmieniać nastawienie swoich słuchaczy do świata. Jej główne zasady to dobroć i wyrozumiałość względem innych. A przede wszystkim szacunek dla drugiego człowieka.

W poniedziałkowe przedpołudnie spotkała się z 4, 5 i 6 latkami z więcborskiego Przedszkola Gminnego, a także z dziećmi ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Więcborku. Rozmawiała z nimi o przyjaźni, nauce i potrzebie czytania. Opowiadała o relacjach panujących w Australii. Pociechy dowiedziały się wiele o australijskich szkołach. Poznały również, zamieszkujące ów kontynent zwierzęta. W tym miejscu warto dodać, że najmłodszym niezwykle przypadły do gustu zdjęcia zrobione misiom koala oraz kangurom. Pani Elżbieta dysponowała ogromną wiedzą na ich temat. Z wieloma prezentowanymi na spotkaniu fotografiami związane były ciekawe historie. Salwy śmiechu zarówno u dzieci starszych jak i młodszych wywołał widoczny na fotografii gang kolorowych papug.

Dzieci poznały najnowszą książkę Elżbiety Bednarczyk pt.: Kłótnia w Tornistrze. Publikacje jest bardzo ciekawa, ponieważ nadaje się do przedstawienia w formie mini sztuki. Można ją wykorzystać na rożnego rodzaju akademiach czy innych uroczystościach organizowanych dla najmłodszych.

Na zakończenie artystka zachęciła wszystkich aby nie siedzieli przed telewizorem czy komputerem lecz aktywnie spędzali swój wolny czas. Bowiem ruch ma zbawienne wpływ na cały organizm.