Spotkanie przedszklaków z Józefem Waczakiem

W czwartkowe przedpołudnie pracownicy biblioteki odwiedzili Gminne Przedszkole wraz z nietypowym gościem. Ową osobą był Pan Józef Walczak artysta ludowy z Więcborka.

Cząstkę jego dorobku miały sposobność obejrzeć dzieci z grupy Jeżyków. Pan Józef przyniósł ze sobą nie tylko swoje dzieła ale również warsztat pracy. Były tam rożnej wielkości dłuta, młotki a także specjalny nożyk przystosowany do pracy z drewnem. Oprócz niezbędnych przyborów więcborski artysta przyniósł także figurki, które znajdowały się w rożnych stadiach wykonania. Były tam duże anioły oczekujące jedynie na pomalowanie, na inne nałożono już częściowo barwnik. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak zwykły kawałek drewna. Przyczyną zainteresowania był fakt, że ów kakałek lipy- bowiem to drewno jest najbardziej wdzięczne w obróbce- był na bieżąco, pod czujnym okiem maluchów, zamieniany w rzeźbę.

Pan Walczak stwierdził, iż barwi swoje dzieła farbami akrylowymi. W dorobku posiada tysiące rożnych elementów bowiem oprócz rzeźb są tam obrazy, płaskorzeźby, szopki i wiele innych.

W podziękowaniu dla Pana Walczaka dzieci zaśpiewały piosenkę o przedszkolu a ponieważ były z grupy Jeżyków dlatego przepięknie wyrecytowały wiersz o tym zwierzątku. Lokalny artysta oraz bibliotekarze otrzymali od dzieci własnoręcznie wykonane rzeźby.