spotkanie poetyckie

„Zapytaj siebie” Dnia 03.07.2014 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku odbyło się spotkanie poetyckie Pana Krzysztofa Wierzchuckiego. Przygoda Pana Krzysztofa z poezją rozpoczęła się dosyć późno. Pierwsze jego publikacje ukazały się co prawda już w 2002 roku na łamach „Wiadomości Krajeńskich”, ale były one wydane pod pseudonimem. Przez następne lata napisane wiersze wędrowały do szuflady. Dopiero w 2013 roku za namową rodziny i przyjaciół autor postanowił wydać drukiem tomik poezji pt:” Zapytaj siebie”. Tematyka wierszy w tym zbiorze jest bardzo zróżnicowana. Od zachwytu nad pięknem otaczającej przyrody i bezmyślnej ingerencji człowieka w naturę, po wiersze bardziej osobiste poruszające sprawy międzyludzkie i ważne kwestie społeczne. Po zapoznaniu się z twórczością Pana Krzysztofa można śmiało stwierdzić, że jest on człowiekiem bardzo wrażliwym i jednocześnie bystrym obserwatorem otaczającego nas świata. W swoich utworach napiętnuje głupotę i bezmyślne zachowania ludzi prowadzące do utraty szacunku wobec tradycji i drugiego człowieka. Piękny przykład obrony tych podstawowych wartości dały wnuki Pana Krzysztofa, które od początku poprowadziły spotkanie. Zuzanna i Krystian wprowadzili przybyłych w nastrój i klimat poezji dziadka, natomiast Rozalia i Michalina przepięknie recytowały Jego wiersze. Duma z jaką promowali swojego dziadka świadczy o bezgranicznej miłości wnuków i pełnej akceptacji tego co robi. Panie Krzysztofie tylko pozazdrościć takiej pokoleniowej współpracy!