Spotkanie Małgorzaty Szwedy-Czerwińskiej z dziećmi ze szkoły podstawowej.

Dnia 18 stycznia w więcborskiej bibliotece miało miejsce spotkanie Małgorzaty Szwedy-Czerwińskiej oraz dzieci ze szkoły podstawowej.

Pani Małgorzata Szweda-Czerwińska to rodzima poetka z Jastrzębca. Jest znana nie tylko w naszym województwie ale także w całym kraju. Autorka dotychczas tworzyła poezję dla dorosłych. Ostatnio zajęła się również bajkami i to ze wspaniałym skutkiem. Jej prace publikowane są w „Almanachu Współczesnej Bajki Polskiej”. Jest to w obecnym czasie jedyne liczące się wydawnictwo skupiające utwory współczesnych artystów właśnie w dziedzinie bajek. Dzieła pisane przez lokalną poetkę traktują o znaczeniu przyjaźni. Utwór zawarty w almanachu pt. „Kraina Wyjątkowości” jest kontynuacją tego wątku. Trzy lata temu powstała „Skrzatowa opowieść” następnie „Cudowny skarb” a w zeszłym roku „Ognikowy podarunek – w poszukiwaniu przyjaźni”. Bajka pierwotnie nie miała być wydana - stało się to dopiero po namowie przyjaciółki autorki.

Pani Małgorzata sumiennie przygotowała się do spotkania nie zabrakło nawet wykonanej przez nią scenografii. Dzieci z podziwem przyjęły również charakteryzację i specjalny kostium autorki. Po wysłuchaniu utworu najmłodsi w rozmowie z artystką opisywali swoje wrażenia. Niezwykle miłym akcentem był prezent dla dzieci od Przewodniczącej Rady Miejskiej Pani Grażyny Witczak. Otóż biblioteka szkoły podstawowej powiększyła swoje zbiory o zestaw książek pt. „Wojownik Trzech Światów” autorstwa Roberta Kościuszko. Na zakończenie każde dziecko otrzymało słodką niespodziankę.. Uczniowie przyrzekli, że wrócą do naszej biblioteki aby wypożyczać książki.