Rozpoczynamy swoją przygodę z książką- pasowanie na czytelnika w więcborskiej bibliotece.

Pasowanie na czytelnika w więcborskiej bibliotece.

W dniach 22 do 24 września w więcborskiej bibliotece miało miejsce pasowanie na czytelnika przygotowane dla uczniów klasy II i III Szkoły Podstawowej.

Pracownicy biblioteki jak nikt inny doceniają rolę literatury w rozwoju człowieka. Dlatego starają się propagować idee czytelnictwa wśród dzieci już od najmłodszych lat. Warto aby pociechom czytanie kojarzyło się ze wspaniałą przygodą - wówczas po książkę sięgać będą bardzo często.

W tym roku przewodnikami w świecie literackich przygód byli dla najmłodszych ich starsi koledzy. Do współpracy zaproszono bowiem uczniów z więcborskiego Gimnazjum i Liceum. Ogólnokształcącego.

We wtorek gimnazjaliści czytali dzieciom wierszyki i bajeczki. Środa i czwartek należały do uczniów liceum. W środę licealiści przedstawiali najmłodszym bajkę o Czerwonym Kapturku. Z tej okazji młodzi aktorzy wystąpili w przebraniach. Nie zabrakło kolorowych peleryn a także okazałych i niecodziennych nakryć głowy.

Podczas ostatniego, trzeciego dnia pasowania najmłodsi mieli sposobność zobaczyć sporą grupę umundurowanych licealistów którzy zjawili się w bibliotece. Po entuzjazmie widocznym na twarzach dzieci można było poznać, że większość z nich zechce zasilić w przyszłości szeregi tej szkoły. Tymczasem licealiści jak na mundurowych przystało – wykonali swe zadanie z zaangażowaniem i wcielili się w role z inscenizacji Czerwonego Kapturka.

Dla młodych czytelników w ciągu tych trzech dni przygotowano wiele atrakcji Najważniejszą z nich tego dnia było uroczyste pasowanie na czytelnika. Wszyscy otrzymali dyplomy i swoje pierwsze książki.

Dyrektor oraz pracownicy Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej składają serdeczne podziękowanie opiekunom i wychowawcom, a przede wszystkim, młodzieży dzięki której uroczystość ta miała dla wszystkich szczególny i bardziej podniosły charakter.