Otwórz oczy bo życie jest piękne! Wystawa prac uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Więcborku.

Dnia 5 sierpnia w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku miało miejsce otwarcie wystawy prac kilku rodzimych artystów. Ekspozycja została zorganizowana wspólnie ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Więcborku. Dzieła, które obecni na otwarciu mogli podziwiać- były wykonane przez uczestników więcborskiej świetlicy.

Podczas otwarcia słowa powitania skierowali w stronę obecnych przedstawiciele obu instytucji- czyli Pani Dyrektor Maria Kołata oraz Pani Kierownik Ludmiła Piekałkiewicz Geruzel. Następnie do zebranych zwrócił się Pan Wiceburmistrz Jacek Masztakowski.

Po części oficjalnej wszyscy mieli sposobność obejrzeć efekty pracy uczestników więcborskiej świetlicy. A było co oglądać, bowiem tematyka dzieł była różnorodna. Robert Liberski techniką monotypii wykonał pracę pt. Podwodny świat i Podwodny świat 2. Michał Lizik. Przy przy użyciu techniki mieszanej wykonał kilka obrazów min.: Świat papug, Zakochane łabędzie czy Papugowe drzewo. Alina Czajkowska jest autorką cyklu plakatów społecznych przeciw przemocy pod wspólnym hasłem Otwórz oczy. W swojej pracy wykorzystała collage i monotypię. Berenika Piesik stworzyła techniką linorytu pracę pt: Przyjaźń. Tą samą techniką graficzną druku wypukłego posługuje się również Andrzej Syldatk. Jest autorem Wiatrakowej improwizacji.

Kilka prac uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy wykonali wspólnie. W tym miejscu warto wspomnieć o plakatach stworzonych w ramach akcji społecznej Życie jest piękne. Inspirację twórcy czerpali z polskich przysłów i powiedzonek mówiących o szczęściu. Wykonano je techniką mieszaną.

Obecni na wystawie artyści otrzymali kwiaty a także drobne upominki ufundowane przez Burmistrza Więcborka. Zaś wszystkie osoby obecne tego dnia w więcborskiej placówce, miały sposobność skosztować ciastka i sok przygotowany przez pracowników oraz uczestników ŚDŚ.

Ekspozycję można zwiedzać w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku do 31.08.2015 roku.