Odwiedzamy bibliotekę

Drzwi Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Więcborku są zawsze otwarte dla czytelników ale także wszystkich innych, którzy pragną odwiedzić naszą placówkę. Szczególnie chętnie zapraszamy do nas dzieci i młodzież. W piątkowe przedpołudnie 12 czerwca z zawsze aktualnego zaproszenia- skorzystały przedszkolaki z grupy Borsuków. A także dzieci ze Szkoły Podstawowej w Runowie Krajeńskim.

Maluchy miały za zadanie narysować swoich ojców- z czego wywiązały się bardzo sumienie. Rysunki pozytywnie zadziwiły nie tylko opiekunów ale także pracowników biblioteki. Taki a nie inny temat prac został wybrany nieprzypadkowo. Było to związane ze zbliżającym się dniem ojca. Wówczas to najmłodsi pojawią się w bibliotece razem z tatusiami aby wspólnie cieszyć się z ich święta. Wtedy także wyłoni się zwycięzców konkursu, którzy otrzymają nagrody.

Zaraz po wizycie maluchów w bibliotece pojawili się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Runowie Krajeńskim- w sumie 37 dzieci. Pociechy pragnęły zapoznać się ze specyfiką pracy w więcborskiej bibliotece. W rolę przewodnika wcieliła się Pani Joanna Jańczak. Dzieci zwiedził;y oddział dla dorosłych a także dla młodzieży. Miały okazję przyjrzeć się wyrobom rękodzielniczym wyeksponowanym w bibliotecznych gablotach. Z zainteresowaniem oglądały pamiątki i przewodniki niezbędne w prowadzeniu punktu informacji turystycznej. Następnie miały sposobność rozwiązywać rebusy i zagadki. Była to dla nich z pewnością bardzo interesująca wycieczka.