Na jesienne i zimowe długie wieczory najlepsza jest książka. Bibliotekarze polecają w styczniu.

Pani Sławka poleca:

Nicholas Sparks „Spójrz na mnie”

Książkę czyta się z zapartym tchem od pierwszej do ostatniej strony. Znajdziemy tu, poza piękną historią miłosną, rozbudowany i wciągający wątek kryminalny.

Wartka akcja, przystępny styl pisania i świetnie skonstruowane postaci bohaterów pozwolą oderwać się od szarej rzeczywistości.

Pani Hania poleca:

Agnieszka Chylińska „Zezia i Giler”

Książka jest oparta na wspomnieniach autorki. To opowiedziane z perspektywy dzieci różne historie o marzeniach, szkole, wakacjach czy tez dziecięcych problemach.

Pani Aleksandra (fila Runowo Kraj.) poleca:

Katarzyna Żak „Nie ma tego złego

To napisana w lekkim stylu powieść kryminalno-obyczajowa. Przez pierwszych kilkadziesiąt stron przyjdzie się zmierzyć z porzuconą narzeczoną, wściekłą na cały świat, ale kiedy już pojawi się trup... akcja podąży w zupełnie innym kierunku.

Pani Danuta (filia Sypniewo) poleca:

Jolanta Guse „Opowiem o niej”

Jest to powieść o trzech pokoleniach kobiet z jednej rodziny, wpleciona w historię Polski. Książka ta umili Ci styczniowy wieczór… i noc, bo gdy zaczniesz ją czytać to nie odłożysz, aż skończysz.

Pan Marcin poleca:

Leonard Pluta „Ojciec tysiąca sierot”

Książkę oparto na wspomnieniach ojca Franciszka Pluty aresztowanego przez Sowietów w 1939 roku. Trzy lata później wyrusza on z grupą polskich dzieci do Indii. Tak rozpoczyna się pełna niebezpieczeństw wieloletnia tułaczka. Autorem powieści jest bratanek ojca Franciszka. Książkę wydano również w Stanach Zjednoczonych Ameryki.