Muchomorki i Jeżyki odwiedzają bibliotekę.

W maju bibliotekarze obchodzą swoje święto. Również w tym roku od 8 do 15 maja trwa tydzień bibliotek. Jego celem jest zaznaczenie faktu, że czytelnictwo może poprawić jakość życia. Placówki pragną  zainteresować książką jak największe rzesze społeczeństwa. Z tej okazji w czwartkowe przedpołudnie 12 maja w bibliotece zjawiły się Muchomorki oraz Jeżyki z gminnego przedszkola.

Wielu małych gości miało pierwszą okazję aby zobaczyć i poznać bibliotekę.  Dzieci dowiedziały się do czego służą katalogi biblioteczne. Obejrzały oddział dla najmłodszych a także dorosłych. Podziwiały zgromadzone w placówce wyroby rękodzielnicze- efekty pracy rodzimych artystów. Dowiedziały się jak długo można trzymać książkę a także czego nie należy z nią robić.  Bardzo spodobała się im lista życzeń książek- z uwagą słuchały poszczególnych podpunktów.

W czwartkowe przedpołudnie za oknem świeciło piękne słońce- ta pogoda zazwyczaj kojarzy się z wakacjami. Dlatego druga część spotkania zawierała rady jak bezpiecznie spędzać wolny czas. Dzieci poznały zasady zachowania w lesie. Niezwykle ważne jest korzystanie z dóbr jakie daje nam las ale w taki sposób by nie przeszkadzać jego mieszkańcom. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały uwag dotyczących zabawy na słońcu a także w pobliżu jezior.

Oczywiście skoro odwiedziły bibliotekę miały okazję wysłuchać wiersza a także dokładnie przyjrzeć się przeznaczonym dla nich książkom. Na zakończenie na dzieci czekała słodka niespodzianka.