Książki polecane we wrześniu.

Pani Sławka poleca:

Charlotte Link: „Oszukana”

Kolejny świetny thriller psychologiczny autorki. Główną bohaterką jest policjantka Scotland Yardu, Kate Linville.

Jak zwykle fabuła jest dobrze skonstruowana, doskonale nakreślone postaci, napięcie rośnie z każdą stroną a zakończenie zaskakuje.

Pani Hania poleca:

George R. R. Martin „Lodowy smok”

„Lodowy smok” to opowieść fantasy, której główną bohaterką jest dziewczynka o imieniu Adara. Cechą wyróżniającą Adare jest wyjątkową odporność na chłód i zimno. Dzięki tym zdolnościom jako jedyna mogła zbliżyć się do lodowego smoka. W świecie wykreowanym przez Georga R. R. Martina smoki są powszechnie spotykane, lecz są one ogniste nie lodowe. Wyjątkowe dziecko oraz równie niespotykany stwór stają się przyjaciółmi. Jednak to co dobre nie może trwać wiecznie, a dziewczynka na grzbiecie swojego towarzysza musi stawić czoła ogromnemu niebezpieczeństwu, które jest zagrożeniem dla całego świata, w którym Adara dotychczas żyła.

Pan Marcin poleca:

Lech Kowalski „Jaruzelski – generał ze skazą”

Generał armii Wojciech Jaruzelski - postać, która nierozerwalnie kojarzy się ze stanem wojennym. Rok 1981 nie jest jednak początkiem kariery politycznej i wojskowej tego człowieka. Jego związki z armią rozpoczynają się już w czasie wojny 1939-45. Ten polski szlachcic herbu Ślepowron, którego ród sięgał korzeniami przełomu XV i XVI wieku, zmienił swoje poglądy o 180 stopni. Stał się pilnym uczniem szkoły oficerskiej w Riazaniu nad Oką, a jedną z głównych cech jego portretu - według dra hab. Sławomira Cenckiewicza - stał się „patriotyzm sowiecki”. Lech Kowalski pracując nad biografią generała, oparł się na archiwach wojskowych. Dzieło, które napisał znacznie odbiega od tego co dotychczas utrwalali biografowie Wojciecha Jaruzelskiego. Warto przeczytać książkę Lecha Kowalskiego również dlatego, że ścieżka generała biegnie równolegle z najnowszą powojenną historią Polski.

Pani Danuta (filia Sypniewo) poleca:

Cecelia Ahern "Lirogon"

To osobliwa powieść podejmująca temat niezwykłej wrażliwości. Autorka zwraca uwagę na poszanowanie zasad i ponadczasowych wartości oraz nawiązuje do pięknej i czystej miłości, która wpisana jest w naturę człowieka. Tej lekturze warto poświecić swój czas.

Pani Aleksandra (Fila Runowo Kraj.) poleca:

Zofia Staniszewska „Zagadka dębów rogalińskich”

Bohaterami tej intrygującej książki są bliźniacy Ignacy i Mela. Rodzeństwo wybierają się do pięknego pałacu w Rogalinie na galę wręczenia nagród literackich. Niestety, okazuje się, że zniknęła główna nagroda. Ignacy i Mela są w swoim żywiole, próbując rozwikłać zagadkę.  Książka ta splata historię z fikcyjnym wątkiem, przenosi nas w świat pałacowych sekretów i legend, ciekawie opowiada o rogalińskich dębach a jednocześnie, poprzez wątek sensacyjny, trzyma w napięciu i pobudza wyobraźnię.

 


Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Więcborku
ul. Gen. Hallera 22
89-410 Więcbork
Tel. 52 389 86 22

e-mail: bibliotekawiecbork@wp.pl
Strony internetowe związane z bibliotekarstwem, literaturą, edukacją i kulturą
Polecane strony:
www.wiecbork.eu

Licznik odwiedzin: 561033