Książki polecane w kwietniu

Pani Sławka poleca:

Wasilij Aksionow „Pokolenie zimy”

Jest to pierwszy z trzech tomów doskonale napisanej moskiewskiej sagi. Mozaika postaci, charakterów i poglądów. Carska Rosja przekształcająca się w Związek Radziecki. Obserwujemy narastanie sowieckiego terroru: inwigilacje, aresztowania, metody śledcze, spiski, donosy. Jednocześnie bohaterowie są bardzo prawdziwi, pełni entuzjazmu, zaangażowani w walkę w obronie swoich ideałów.

Wobec losów rodziny Gradowów nie sposób pozostać obojętnym

Pani Hania poleca:

Joss Stirling "Droga do Misty"

Opowiada ona o tytułowej Misty, szesnastoletniej sawantce, która została obdarzona „darem prawdy”. Jest on na tyle niefortunny, że dziewczyna nie może kłamać, przez co nagminnie pakuje się w tarapaty.

Pan Marcin poleca:

Agnieszka Lewandowska-Kąkol "Dziewczyny od Andersa"

Książka odkrywa mało znaną kartę naszej historii. Opowiada o kobietach, które wyrwano z domów i rozrzucono po terytorium sowieckiej Rosji. Traciły rodziców, rodzeństwo, drżały o swoich mężów przetrzymywanych w łagrach. Podjęły wręcz nadludzki wysiłek by dostać się do polskich jednostek gen. Andersa. W owych strasznych warunkach zawsze były Polkami i mimo własnej niedoli i głodu potrafiły podzielić się kromką chleba z drugim człowiekiem. Polecam

Pani Danuta (filia Sypniewo) poleca:

Jadwiga Czajkowska „Ufać zbyt mocno”

Powieść obyczajowa o kobiecie, której przyjdzie się zmierzyć z życiem po przebudzeniu z letargu zwanego szczęściem. Na pierwszy plan wysuwa się kwestia roli kobiety w dzisiejszych czasach i jej miejsce u boku mężczyzny. Wciągająca opowieść zapewni trochę rozrywki i kilka spraw do przemyślenia.

Pani Aleksandra (Fila Runowo Kraj.) poleca:

Katrina Kittle „Dobroć nieznajomych”

Główna bohaterka - Sarah Laden, która w młodym wieku została wdową z dwójką małych chłopców, bierze pod opiekę kolegę swojego syna - chłopca, który przeżył prawdziwą tragedię. To książka opowiadająca o nadziei, o cierpieniu dziecka, o poszukiwaniu szczęścia wbrew wszystkiemu.