Książki polecane w czerwcu.

Pani Sławka poleca:

Martin Sixsmith “Tajemnica Filomeny”

Przejmująca historia poszukiwań dziecka, matki a także samego siebie. Książka o kształtowaniu własnej tożsamości, akceptacji tego jacy jesteśmy. Autor pokazuje nam społeczny klimat Irlandii i USA XX wieku, porusza trudne i dzisiaj tematy. Przedstawia bezradność wobec systemu i biurokracji, stosunek do odmienności drugiego człowieka.

Książka pełna trudnych emocji, wzruszająca.

Pani Hania poleca:

Ewa Muszynski „Kowboj Kuba i świnka Ela”

Niezwykle zabawna seria ilustrowanych książek dla przedszkolaków, których głównym bohaterem jest niesforny kowboj kuba oraz jego towarzyszka świnka Ela. Duże litery umożliwiają samodzielna lekturę.

Pan Marcin poleca:

Patryk Pleskot „Zabić. Mordy polityczne w PRL”

To nie jest książka łatwa. Jeden wieczór to za mało by ją przeczytać. Główni bohaterowie nie żyją - o mordercach słuch zaginął. Patryk Pleskot stara się odpowiedzieć na pytanie czy w Polsce Ludowej istniało tajne komando śmierci. Ks. Jerzy Popiełuszko, ks. Sylwester Zych, Stanisław Pyjas, Grzegorz Przemyk – to tylko niektóre osoby o jakich przeczytamy w tej książce. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach.

Pani Danuta (filia Sypniewo) poleca:

Diane Chamberlain „Jak gdybyś tańczyła”

To kolejna piękna powieść obyczajowo-psychologiczna tej autorki. Powieść o rodzinie, chęci bycia matką, adopcji i rodzinnych sekretach. Poruszane zagadnienia interesująco prowadzą wątki, prawda ukazana z różnych perspektyw, sprawiają, że powieść czyta się z zapartym tchem.

Pani Aleksandra (Fila Runowo Kraj.) poleca:

Katarzyna Misiołek „Ironia losu”

W powieści autorka przedstawia kobietę zdradzającą swojego męża z młodszym od siebie  mężczyzną. Czy chwila namiętności jest warta utraty małżeństwa? Ironia losu nie jest cukierkową powieścią o miłości, to opowieść o zdradzie i jej konsekwencjach. Na pewno daje dużo do myślenia i poucza.