II Parada Postaci Bajkowych w Więcborku

W poniedziałkowe przedpołudnie 8 czerwca więcborski rynek zapełnił się przedszkolakami z całej gminy. Wszystkich pociech można było tego dnia naliczyć bardzo wiele. Okazją do tego niezwykłego spotkania była chęć świętowania II Parady Postaci Bajkowych w Więcborku. Obchody po raz kolejny zorganizował Urząd Miejski w Więcborku wraz z Miejsko- Gminną Biblioteką Publiczną.

Ideą całego przedsięwzięcia jest zaszczepianie najmłodszym miłości do książki. Pragniemy aby rodzice codzienne czytali swoim pociechom. Życzyli byśmy sobie również aby starsze pociechy- jak najczęściej same sięgały po książkę. Żeby poznawały literaturę, na której wychowali się ich rodzice i dziadkowie. Bowiem dobre wzorce w niej zawarte nigdy nie ulegają przedawnieniu. Dlatego zaczęliśmy już od bajek- to one w przystępnej dla najmłodszych formie uczą podstawowych wartości jakie każdy powinien znać.

Parada rozpoczęła się od przywitania wszystkich obecnych przez Panią Dyrektor biblioteki Marię Kołatę. Do wspólnego świętowania zaprosiła ona królową i króla bajek- w te role wcielili się: Pan Burmistrz Waldemar Kuszewski oraz wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Pani Anna Łańska. Dzieciom czytano bajki i zagadki. Jako przerywnik użyto znanych i lubianych piosenek. Nie zabrakło utworu Witajcie w naszej bajce, Puszek okruszek i Kaczuszek. Ponieważ całe przedsięwzięcie działo się na rynku- dlatego maluchy mogły do woli tańczyć w rytm muzyki- co chętnie czyniły. Razem z nimi bajkowy pociąg prowadzili król, królowa a także inne bajkowe postacie obecne tego dnia na rynku. Oczywiście podczas całej zabawy dzieci były obdarowywane cukierkami i ciastkami.

Wszystkie grupy maluchów uczestniczące w II Paradzie Postaci Bajkowych brały udział w konkursie pt.: Ja i mój bajkowy bohater w świecie dobra. Wszyscy otrzymali za swoje prace nagrody. Były to książki, kredki a także mnóstwo łakoci. Z pewnością otrzymane prezenty będą mogły posłużyć całym grupom do zabawy ale także nauki.

W czasie trwania imprezy najmłodsi mieli sposobność obejrzeć przedstawienie pod tytułem: Zamieszanie w krainie bajek. Aktorami w tej plenerowej mini sztuce była młodzież z więcborskiego liceum. Przedstawienie przygotowali pod kierunkiem Pani Magdaleny Kuszewskiej.

W tym miejscu nie można zapomnieć o sponsorach, bez których cała impreza nie miała by tak wspaniałej oprawy. Należy wymienić tu Fundację PKO Banku Polskiego oraz Szymona Walczaka- dyrektora PKO Banku Polskiego Oddział I w Więcborku. Pomoc Pana Dyrektora jest nie do przecenienia. Dziękujemy także Przewodniczącemu Samorządu Mieszkańców Więcborka Panu Ryszardowi Przybyłowskiemu. Panu Leszkowi Popowskiemu- Nadleśniczemu Nadleśnictwa Runowo Krajeńskie. Dziękujemy również Panu Sławkowi pracownikowi MGOK w Więcborku, który zamontował i obsługiwał nagłośnienie. Nasze serdeczne podziękowania kierujemy w stronę pracowników Urzędu Miejskiego, Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Świetlicy Środowiskowej oraz wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia całego przedsięwzięcia.