Czterolatki poznają bibliotekę

W czwartkowe przedpołudnie 5 lutego w więcborskiej bibliotece pojawili się mali goście- była to grupa Wiewiórek z Przedszkola Gminnego w Więcborku.

Przygotowano dla nich bardzo ciekawe spotkanie. Dyrektor placówki- Maria Kołata czytała wiersze znanej autorki Wandy Chotomskiej. Dzieci poznały odpowiedz dlaczego Ciele ogonem miele, a także z jakiego powodu Liski piły mleko z jednej miski. Utwory dzięki swojej humorystycznej wymowie wywołały u najmłodszych salwy śmiechu.

Następnie przedszkolaki obejrzały przygotowane dla nich książki, zwiedziły placówkę a także dowiedziały się jak wygląda praca bibliotekarzy.

To nie koniec niespodzianek- dla dzieci przygotowano wiele ciekawych zagadek i rebusów. Potem najmłodsi mieli sposobność oglądania przeznaczonych dla nich teledysków. Ponieważ były to znane i lubiane utwory dlatego przedszkolaki śpiewały razem z wokalistami. Na zakończenie dla maluchów przygotowano słodki poczęstunek.