Bibliotekarze polecają w marcu

Pani Sławka poleca:

Katarzyna Berenika Miszczuk „Obsesja”

Bohaterka jest rezydentem w szpitalu psychiatrycznym. Nie traktuje poważnie liścików miłosnych od tajemniczego wielbiciela do czasu zamordowania pacjentki…Wątek kryminalny przeplata się z wątkami romantycznymi, zaletą jest też lekki i pełen humoru styl autorki. Książka wciągająca i zabawna.

Pan Marcin poleca:

Johannes Sachslehner „Kat z Listy Schindlera”

Jest to książka wstrząsająca. Opowiada historię Amona Leopolda Gotha. Jest mordercą, który sam zabił około 500 osób. Kiedy był komendantem podkrakowskiego obozu w Płaszowie zachowywał się jak pan życia i śmierci więźniów. Jeśli sam nie rozstrzeliwał to zlecał owo zadawanie swoim podkomendnym. Na zastraszonych i wyczerpanych ludzi spuszczał swoje ulubione psy. Okazał się człowiekiem niesamowicie chciwym. Okradał więźniów po czym zadawał im okrutną śmierć. Nawet przełożeni z SS pociągnęli go do odpowiedzialności za przywłaszczenie majątku obozowego. Na kartach książki poznajemy również Oskara Schindlera człowieka, który ratował ludzkie istnienia. Polecam

Pani Danuta (filia Sypniewo) poleca:

Marta Osa "Róża bratki i wariatki"
To ciepła, lekka i pełna pozytywnego  nastawienia do życia historia Róży, która po życiowych perypetiach ląduje w malowniczym pałacyku dla osób znerwicowanych. Poznaje tu losy pięciu lokatorek pokrzywdzonych przez życie i zaprzyjaźnia się z nimi. Autorka pokazuje nam, że każdy ma w sobie coś, z czym musi walczyć, ale ważne jest to, aby mieć dla kogo to robić. Powieść chwyta za serce. Warto przeczytać.

Pani Aleksandra (Fila Runowo Kraj.) poleca:

Robert Małecki „Najgorsze dopiero nadejdzie”

Polski kryminał w najlepszym wydaniu. Mistrzowska intryga. Charyzmatyczny i bezkompromisowy bohater. Zgliszcza spalonego domu kryją w sobie ponurą tajemnicę. Marek Bener ma przed sobą ostatnie dziennikarskie zadanie. Nie wie jednak, że to początek kryminalnej gry, w którą zostaje uwikłany.

Licznik odwiedzin: 602072