A Święty Mikołaj utknął w kominie... Spektakl dla więcborskich przedszkolaków.

Dnia 2 grudnia w więcborskiej bibliotece miał miejsce spektakl dla przedszkolaków pt.: Gdzie jesteś Święty Mikołaju. Przedstawienie zostało przygotowane przez grupę teatralną Edu- Artis z Krakowa.

Krakowscy aktorzy swoje scenariusze tworzą sami. Mają one bawić a jednocześnie uczyć dzieci dobrych postaw. Programy są każdorazowo dostosowywane do aktualnych potrzeb a także wieku odbiorców. Grupa Edu- Artis stara się uczyć najmłodszych asertywności, odpowiedzialności i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Warto w tym miejscu wspomnieć o członkach zespołu- są to bowiem w większości absolwenci krakowskiej PWST, doświadczeni trenerzy czy animatorzy kultury.

W środowym spektaklu wystąpiły dwa elfy Pralinek i Landrynek. Wprowadziły one dzieci w świąteczną tematykę- najmłodsi dowiedzieli się kim naprawdę był Święty Mikołaj. Większa część przedstawienia polegała na szukaniu Świętego. Scenariusz nie polegał wyłącznie na odgrywaniu wyuczonych ról. Przedszkolaki miały sposobność występować w roli asystentów, tańczyły i śpiewały. Z ogromnym zainteresowaniem obserwowały proces nadmuchiwania balonów do modelowania. Następnie aktorzy przemieniali je w różne ciekawe wzory.

Na zakończenie spektaklu pojawiła się trzecia- najbardziej oczekiwana postać. Był to Święty Mikołaj, który utknął w kominie. Elfy oraz najmłodsi pomagały mu wydostać się z tej opresji. Uszczęśliwiony Święty przyniósł ze sobą paczki pełne słodyczy. Każde dziecko miało sposobność posiedzieć u Mikołaja na kolanach. Okazało się, że nie tylko dzieci były grzeczne- panie opiekunki również nie otrzymały rózgi. Rozdawanie upominków i rozmowy Mikołaja z obdarowanymi przyniosły obecnym mnóstwo radości.

Święty przyniósł ze sobą jeden worek prezentów zaś najmłodsi aż dwa- a w nich własnoręcznie wykonane ozdoby, którymi zostaną udekorowane biblioteczne choinki.

Biblioteka składa serdeczne podziękowania Samorządowi Mieszkańców Miasta Więcborka oraz Przewodniczącemu panu Ryszardowi Przybyłowskiemu za pomoc finansową niezbędną w przygotowaniu powyższego przedsięwzięcia.