07-12-2017 Mikołajki w Bibliotece

Dnia 7 grudnia gośćmi naszej biblioteki była grupa „Lisków” z Przedszkola Gminnego w Więcborku „Niezapominajka” pod opieką Pani Anny Szlagowskiej. W związku z tym, że Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, dzieci przybyły po to, by wspólnie przygotować ozdoby świąteczne i udekorować nimi choinki.

Na powitanie Pani Marta przeczytała opowiadania „Świąteczne zamieszanie”,  które wprowadziło pociechy w bożonarodzeniowy nastrój. Następnie wszyscy razem zabraliśmy się do pracy nad dekoracjami. Dzieci wykonały z tektury przepiękne brokatowe gwiazdki. Ozdoby zawiesiły na choinkach. Przystrojone przez maluchy drzewka były prześliczne. Zauważył to również przechodzący obok Święty Mikołaj, który zawitał do książnicy i obdarował milusińskich słodyczami. Po minach naszych małych gości widać było, że zostały mile zaskoczone.

Z uśmiechem na twarzach i radością w oczach opuściły naszą bibliotekę.